Czy warto postawić na zadaszony taras?

Bez dwóch zdań zadaszenie tarasu jest absolutną podstawą, jeśli chodzi o udany wypoczynek na świeżym powietrzu. Dzięki odpowiedniemu zadaszeniu nie pozwolimy, aby pogoda nam pokrzyżowała plany. Na rynku można znaleźć gotowe propozycje, które zamawia się pod dany wymiar. Czy jest to dobre rozwiązanie? Jak najbardziej tak.

Czy trzeba załatwić jakieś pozwolenie?

Osoby, które jak dotąd mieszkały w domach, w których nie było tarasu, czy też był, ale bez zadaszenia, mają pewne wątpliwości. Zastanawiają się bowiem, czy potrzebują jakiegoś prawnego zezwolenia na jego postawienie. Na całe szczęście nie jest to w żadnym wypadku wymagane. W obowiązujących przepisach prawnych można przeczytać, że obiekty, które stoją wolno i nie przekraczają powierzchni trzydziestu pięciu metrów kwadratowych, mogą być budowane bez żadnego problemu. Jest to bardzo dobra informacja, ponieważ mało kto lubi załatwiać specjalne pozwolenia.

Na jaki materiał się skusić?

Wiemy już, że nie trzeba mieć żadnych specjalnych zezwoleń. Jest to dobra wiadomość. Mamy jednak problem ze zdecydowaniem się na konkretne zadaszenie tarasu. Nie wiemy, jakich materiałów użyć. Ich wybór jest zbyt duży, aby podjąć decyzję w kilka minut. Czy lubisz rozwiązania szyte na miarę? Świetnie trafiłeś. Na rynku znajdziemy sporo propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

Sporo osób decyduje się na drewno. Pięknie się prezentuje, ale rzeczywiście jest to materiał niezbyt trwały. Niedobrym pomysłem jest także użycie dachówek ceramicznych. Materiał ten wydaje się zbyt ciężki. Konieczne jest wzmocnienie konstrukcji, a co za tym idzie, niesie to za sobą o wiele, wiele większe koszty.

Obecnie sporą popularnością cieszy się szkło hartowane. Rzeczywiście jest to ciekawy materiał, który zapewnia doświetlenie. Wciąż jednak wiele osób narzeka na koszt szkła. Zdecydowanie tańszą opcją jest poliwęglan. Jest on nie tylko tańszy, ale także lekki. Pomimo swojej niewielkiej wagi, jest to materiał wytrzymały, a do tego trwały. Właśnie poliwęglan jest najczęściej wykorzystywanym materiałem nie tylko na zadaszenie tarasu, ale także na wykończenie szklarni, czy też altany. Do poliwęglanu stosuje się najczęściej konstrukcję aluminiową.

W dzisiejszych czasach lubimy z jednej strony dostosowane do nas produkty, ale z drugiej strony lubimy także konstrukcje gotowe. Wynika to z tego, że można być wówczas pewnym połączeń, otrzymują się długą gwarancję, a także montaż jest niesamowicie wygodny. Płyty poliwęglanowe, krokwie, kolumny oraz innego rodzaju potrzebne produkty znajdują się w zestawie. Każdy poradzi sobie z tego typu montażem. Tym bardziej że nie trzeba niczego kupować na własną rękę. Wystarczy zasugerować się instrukcją i właśnie z niej skorzystać. Zadaszenie i to solidne jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Osoby, które tego typu rzeczy nie lubią robić, powinny postawić na prawdziwych fachowców. Wówczas można liczyć na szybkie postawienie tarasu, czy też samego zadaszenia. Jak najbardziej jest to w pełni wygodne.