Elbląska policja podsumowuje weekend pełen kontroli i zatrzymań kierowców

2 min czytania
Elbląska policja podsumowuje weekend pełen kontroli i zatrzymań kierowców

Weekend w Elblągu minął pod znakiem intensywnych działań policji na drogach i bezpiecznych imprez masowych. Mimo licznych kontroli, udało się uniknąć poważnych wypadków, a jedna z interwencji zapobiegła potencjalnej tragedii na trasie.

  • Bezpieczne ulice Elbląga dzięki czujności policjantów
  • Elbląska drogówka ujawnia kierowców łamiących przepisy
  • Groźna sytuacja w Milejewie zakończona interwencją policji
  • Imprezy sportowe i motoryzacyjne w Elblągu przebiegły spokojnie

Bezpieczne ulice Elbląga dzięki czujności policjantów

W ostatni weekend elbląska policja była niezwykle aktywna, reagując na 13 zdarzeń drogowych i przeprowadzając badania trzeźwości aż 716 kierowców. Na szczęście, nie odnotowano żadnego wypadku na terenie miasta, co świadczy o skuteczności działań mundurowych oraz rosnącej świadomości uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze z prewencji wylegitymowali 281 osób i podjęli 109 interwencji, z czego cztery osoby trafiły do wytrzeźwienia. Skontrolowano także 53 pojazdy, a za wykroczenia nałożono 22 mandaty i udzielono 70 pouczeń. Dodatkowo skierowano dwa wnioski do sądu oraz zatrzymano sześć osób poszukiwanych.

Elbląska drogówka ujawnia kierowców łamiących przepisy

Policjanci ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość i dokumenty u 190 osób, w tym 186 kierowców oraz czterech pieszych. W wyniku kontroli wystawiono aż 88 mandatów karnych oraz udzielono 41 pouczeń. Do sądu skierowano siedem wniosków o ukaranie. Niestety, aż stu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, co pokazuje, że mimo działań policji, problem nadmiernej prędkości wciąż jest obecny na elbląskich ulicach.

Podczas weekendu zatrzymano także 13 dowodów rejestracyjnych oraz jedno prawo jazdy. Wśród zatrzymanych znalazły się dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

Groźna sytuacja w Milejewie zakończona interwencją policji

Najpoważniejszy incydent miał miejsce w miejscowości Milejewo, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego mężczyznę kierującego ciągnikiem rolniczym z przyczepą pod wpływem alkoholu badanie wykazało aż 2,5 promila. Co więcej, kierowca miał na koncie pięć aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów, w tym dożywotni zakaz, a także był poszukiwany przez prokuraturę.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów niebezpieczny uczestnik ruchu został wyeliminowany z drogi, co mogło zapobiec poważnym konsekwencjom dla innych użytkowników dróg i pieszych.

Imprezy sportowe i motoryzacyjne w Elblągu przebiegły spokojnie

W miniony weekend elbląska policja czuwała również nad bezpieczeństwem podczas wydarzeń sportowo-kulturalnych. Jednym z najważniejszych było zabezpieczenie największej imprezy biegowej w województwie Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna , która zgromadziła około 1500 zawodników z całej Polski. Ponadto odbył się zlot klasyków motoryzacji, który również przebiegł bez zakłóceń.

Dzięki profesjonalizmowi służb uczestnicy mogli cieszyć się wydarzeniami bez obaw o swoje bezpieczeństwo.

Autor: krystian