Piknik myśliwski i odsłonięcie tablicy pamiątkowej na strzelnicy w Gołąbkach
17 czerwca na strzelnicy w Gołąbkach odbył się piknik myśliwski, który zgromadził licznych uczestników i znakomitych gości. Wydarzenie to było połączone z uroczystością odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci śp. Zdzisława Rutkowskiego, patrona strzelnicy.

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci śp. Zdzisława Rutkowskiego

W trakcie pikniku myśliwskiego, który odbył się 17 czerwca, miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci śp. Zdzisława Rutkowskiego. Była to pierwsza rocznica jego śmierci, a sama tablica ma na zawsze upamiętnić jego zasługi dla myślistwa oraz jako budowniczego strzelnicy myśliwskiej Koła Łowieckiego „Bóbr” w Pasłęku.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, w tym Łowczy Okręgowy Jan Kantypowicz, Kierownik Biura Zarządu Okręgowego Przemysław Szkutnik, Honorowy Członek PZŁ Marek Gorski, Ksiądz Leszek Wasilewski oraz członkowie zarządów Kół Łowieckich „Jenot” i „Leśnik” z Pasłęka i Młynar.

Medale za zasługi dla elbląskiego okręgu PZŁ 1923-2023

Po oficjalnym odsłonięciu tablicy pamiątkowej, miała miejsce ceremonia wręczenia medali za zasługi dla elbląskiego okręgu Polskiego Związku Łowieckiego. Przewodniczący Kapituły Odznaczeń Okręgu PZŁ Jan Kantypowicz wraz z zastępcą Grzegorzem Orłowskim wręczyli medale Kol. Markowi Gorskiemu i Kol. Ks. Leszkowi Wasilewskiemu. Podczas tej części uroczystości poczet sztandarowy wystawił sztandar koła, a sygnalista uświetnił całość sygnałami myśliwskimi.

Przemówienia i podziękowania

Prezes Koła „Bóbr” Grzegorz Orłowski przywitał wszystkich obecnych i podziękował Staroście Elbląskiemu Maciejowi Romanowskiemu za udzielony patronat oraz innym sponsorom wydarzenia. W swoim wystąpieniu Orłowski przybliżył sylwetkę śp. Zdzisława Rutkowskiego oraz opowiedział o walorach wyremontowanej strzelnicy w Gołąbkach.

Po przemówieniach zaproszonych gości, w tym radnego powiatu elbląskiego Dariusza Ponichtery, nastąpiło wręczenie medali za zasługi dla elbląskiego okręgu PZŁ.

Myśliwska biesiada i atrakcje dla dzieci

Po oficjalnej części uroczystości uczestnicy przenieśli się na myśliwską biesiadę, w której udział wzięło blisko 200 osób. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje, w tym zabawy i konkursy dla dzieci. Każde dziecko mogło wziąć udział w konkursach o wiedzy przyrodniczo-łowieckiej i wygrać atrakcyjne nagrody, ufundowane dzięki patronatowi Starosty Elbląskiego i sponsora, firmy Agrobiotech.

Wydarzenie na strzelnicy w Gołąbkach okazało się nie tylko świetną okazją do upamiętnienia zasłużonego myśliwego, ale także do integracji lokalnej społeczności i promowania tradycji łowieckich wśród młodszych pokoleń.


Na podst. Powiat Elbląski