Elbląska rodzina zastępcza wyróżniona Diamentem Dobroci i Serca
Państwo Małgorzata i Krzysztof Rojek, elbląska rodzina zastępcza, zostali nagrodzeni prestiżową statuetką "Diament Dobroci i Serca". Wyróżnienie to przyznano podczas VIII Warmińsko-Mazurskiej konferencji z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, która odbyła się w Olsztynie.
  1. Rodzina Rojek wyróżniona za wieloletnie zaangażowanie.
  2. Pod ich opieką było już 34 dzieci.
  3. Obecnie opiekują się 7 dzieci.
  4. Elbląskie Centrum Usług Społecznych zaprasza kandydatów na rodziców zastępczych.

Od 2010 roku Państwo Rojek pełnią funkcję rodziny zastępczej, oferując swój dom i serce dzieciom potrzebującym opieki. Do tej pory pod ich opieką znalazło się aż 34 dzieci w różnym wieku – od dwulatków po jedenastolatków. Obecnie w ich domu przebywa siedmioro dzieci, z których najstarsze ma 14 lat i najprawdopodobniej pozostanie z nimi do pełnoletności.

Ich codzienność to nieustanna praca i troska o dzieci, które przekraczając próg ich domu, trafiają do ciepłego, wyrozumiałego i bezpiecznego środowiska. Państwo Rojek potrafią wysłuchać, przytulić, pomóc w lekcjach, wspierać i uczyć samodzielności. W każdym dziecku dostrzegają mocne strony i je wzmacniają, zachęcają do podejmowania wyzwań i pozwalają dzieciom być po prostu dziećmi, które mają prawo do błędów, wzruszeń i beztroski.

Niektórzy wychowankowie wrócili pod opiekę rodziców biologicznych, część znalazła nową rodzinę. Są wśród nich dzieci, które w dalszym ciągu utrzymują kontakt, dzwonią, odwiedzają, co dowodzi, jak ważnymi stali się dla nich osobami.

„Serdecznie gratuluję i dziękuję za wieloletnią pracę. Zapewnienie opieki i stworzenie dzieciom kochającego domu to wielkie wyzwanie. Mam nadzieję, że za Państwa przykładem pójdą również inne osoby, bo bardzo potrzebujemy rodzin zastępczych” – podkreślił Michał Missan, Prezydent Elbląga.

Państwo Rojek to prawdziwy przykład poświęcenia i oddania, które zasługują na najwyższe uznanie. Pani Małgosia jest znana z przepysznej zupy gulaszowej i stylizowania wychowanków zgodnie z bieżącymi trendami modowymi, natomiast Pan Krzysztof co kilka miesięcy maluje pokoje i obdarza wszystkich niesamowitym poczuciem humoru. Razem tworzą zgrany duet, który działa jak dobrze naoliwiona maszyna.

Elbląskie Centrum Usług Społecznych, mieszczące się przy ul. Winnej 9, zaprasza kandydatów na rodziców zastępczych do zgłaszania się. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Wspierania Rodziny i Pieczy Zastępczej pod numerami telefonów 55 625 61 22 lub 55 625 61 16. Obecnie w Elblągu mamy 158 rodzin zastępczych, w których przebywa 226 dzieci.


Na podstawie: Urząd Miejski Elbląg