Już po raz szósty Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku był organizatorem konkursu poetyckiego z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, którego celem było pobudzenie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, promocja twórców i ich twórczości.

Konkurs pod hasłem „Uwolnij emocje” skierowany był do uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy z Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nadesłane wiersze pokazały Państwa talent oraz umiejętności podpatrywania rzeczywistości. Dostrzegliśmy w tych utworach wiele emocji, które towarzyszą nam na co dzień tj. radość, szczęście, smutek, strach…

Cieszymy się i jesteśmy dumni, że są wśród  nas tak zdolne osoby, które poruszają serca wielu czytelników i słuchaczy! W konkursie udział wzięło 15 placówek. Jak zawsze wybór okazał się trudny. Jury zwróciło szczególną uwagę na walory językowe, wartość artystyczną oraz wkład pracy uczestników.

Dnia 21.03.2023r. komisja większością głosów wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kwietniewie

II miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy we Wronkach

III miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętrzynie

Wyróżnienie otrzymały wiersze ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Henrykowie oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy we Fromborku.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za nadesłane prace.

Małgorzata Subocz

Kierownik Środowiskowego

Domu Samopomocy

w Przezmarku

  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie IMG_20230321_133711.jpg
  •  
Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.powiat.elblag.pl/pl/strona-glowna-2/8059-konkurs-poetycki-uwolnij-emocje#sigProId2f0deb6bd2