Jak grudzień, to kolędy, a jak kolędy, to koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej! Już 11 grudnia EOK zaprosi melomanów z Elbląga i spoza Elbląga na spotkanie z najpiękniejszymi piosenkami świątecznymi. Zarówno tymi, które co roku brzmią w radiu i telewizji, jak i tymi, które pozostają nieco w cieniu. EOK wydobędzie je, wraz z Karoliną Leszko (wokalistka) i zespołem Ariela Ludwiczaka (dyrygent) na scenę i to nawet dwukrotnie – o godzinie 16. i 19. Grzech nie posłuchać!

Karolina Leszko to rodowita krakuska, która dała się poznać szerszej publiczności dzięki programom „The Voice of Poland” oraz „Must be the music”. Ceniona jako interpretatorka muzyki Marka Grechuty – wielokrotnie koncertowała z zespołem Anawa, zajęła też I miejsce w konkursie Korowód podczas Grechuta Festival 2009. Na scenie występowała m.in. z Hanną Banaszak, Justyną Steczkowską, Stanisławem Soyką oraz Jackiem Wójcickim. Z kolei Ariel Ludwiczak ma w dorobku współpracę m.in. z Alicją Węgorzewską, Gabą Kulką, Andrzej Jagodziński Trio, Marcinem Wyrostkiem, Polską Filharmonią Kameralną Sopot i Akademicką Orkiestrą Symfoniczną.

Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

11.12.2021, sobota, 16:00 i 19:00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:
Karolina Leszko - śpiew
Darek Herbasz - saksofon tenorowy
Artur Jurek - piano
Jarek Stokowski - gitara basowa
Grzegorz Lewandowski - perkusja
Ariel Ludwiczak - dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.
Podczas koncertu wybrzmią kolędy oraz najpiękniejsze piosenki o tematyce bożonarodzeniowej - polskie tj. Pierwsza Gwiazda, Oto o północy, Nie było miejsca dla Ciebie, Przekażmy sobie znak pokoju, - oraz zagraniczne Mary, Did You Know? All I Want For Christmas Is You, Santa Clouseau Is Coming To Town, Please Come Home For Christmas, Winter Wonderland.

Bilety do nabycia w biurze koncertowym bądź rezerwacji na naszej stronie www.eok.elblag.eu

info: Elbląska Orkiestra Kameralna

 

  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie 11 12 2021.jpg
  •  
Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.powiat.elblag.pl/pl/strona-glowna-2/6913-zaproszenie-na-koncert-elblaskiej-orkiestry-kameralnej#sigProIdf42231fbf9