W dniu 10 kwietnia 2019 r. dwudziestu siedmiu słuchaczy Gimnazjum dla Dorosłych w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku przystąpiło do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego, który będzie składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej, językowej.

Słuchacze rozwiązywali dwa testy: z historii i wiedzy o społeczeństwie, który trwał 60 minut oraz języka polskiego, gdzie podczas 90 minut należało zapoznać się z tekstami, odpowiedzieć na zadania testowe i napisać dłuższą wypowiedź.

W czwartek 11 kwietnia na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej słuchacze w pierwszym bloku znajdą zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki. Na rozwiązanie zadań z pierwszego bloku gimnazjaliści dostaną 60 minut, a z drugiego - 90 minut. Trzeci dzień egzaminu 12 kwietnia – piątek, rozpocznie się od obowiązkowego, godzinnego testu z języka obcego. W naszej szkole będzie to test z języka niemieckiego, który przeprowadzany zostanie na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

Podczas egzaminu słuchaczom towarzyszyła atmosfera skupienia i powagi. Opinie na temat trudności zadań wśród uczestników były bardzo zróżnicowane. Egzamin gimnazjalny 2019 odbędzie się po raz ostatni. Życzymy wszystkim zdającym jak najlepszych wyników.

Maria Kizyk
dyrektor ZSZ w Pasłęku

 

DSCF0986m