Wynajem samochodu to dziś bardzo powszechna opcja. Coraz częściej zdarza się, że kierowcy rezygnują z kupowania samochodu, ponieważ wypożyczenie jest znacznie korzystniejsze, zwłaszcza w mieście, gdzie czasem lepiej jest przesiąść się do tramwaju, czy autobusu. Coraz więcej osób wypożycza również samochody dostawcze. Warto wiedzieć, jak ustrzec się przed problemami, decydując się na wynajem samochodów dostawczych w Warszawie.

Samochody dostawcze w ofercie wypożyczalni

Od kilku lat wypożyczanie samochodów stało się bardzo modne. Właściciele wypożyczalni, chcąc sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów, postanowili wprowadzić usługę z zakresu wynajem samochodów dostawczych Warszawa, zarówno w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, ale też w wielu mniejszych. Powstało również wiele wypożyczalni oferujących wyłącznie wynajem samochodów dostawczych. Oferty wypożyczalni są bardzo korzystne. Oczywiście cena samochodu zależy od jego klasy, a także od czasu, na jaki podpisujemy umowę wynajmu. Najczęściej jednak kwoty te nie są bardzo duże, co jest kolejnym argumentem za tym, aby samochody wypożyczać.

co brać pod uwagę przy wynajmie samochodu dostawczego

Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód dostawczy?

  1. Zwróć uwagę na stan techniczny samochodu. Obejrzyj, czy nie ma widocznych uszkodzeń, a jeśli są, to czy znajdują się w protokole odbioru samochodu. Sprawdź, czy dowieziesz nim to co planujesz, czy nie jest za mały. Poproś też o dokumenty, które potwierdzają, że samochód przeszedł wszystkie konieczne badania.
  2. Zapytaj o wszystkie dodatkowe opłaty. Większość wszystkich skarg klientów wypożyczających samochody związana jest z ukrytymi opłatami dodatkowymi, o których klienci nie są informowani wprost. Często wypożyczalnie nie mówią o tym, dopóki klient nie zapyta. Oczywiście wszystkie informacje o opłatach powinny zostać umieszczone w umowie, dlatego…
  3. Dokładnie przeczytaj umowę. Nawet jeżeli Ci się spieszy, nawet jeżeli przez te opóźniania będziesz musiał komuś zapłacić (np. prowadzisz biznes, a Twój samochód się zepsuł i szybko musisz skorzystać z oferty wypożyczalni), poświęć kilkanaście minut na dokładne zapoznanie się z umową. Lepiej stracić kila minut, niż kilkaset złotych.
  4. Dowiedz się, co stanie się w razie wypadku, kolizji. Czy samochód jest ubezpieczony i co jest ubezpieczone? Często zdarza się, że wypożyczalnie nie ubezpieczają np. szyb samochodu. W razie wypadku to klient będzie musiał pokryć koszty niektórych zniszczeń – warto o wszystko dopytać i ewentualnie dokupić ubezpieczenie dodatkowe, które nie kosztuje dużo, a solidnie zabezpiecza.
  5. Uważaj na wypożyczenie samochodu przez Internet. Oczywiście, jest to obecnie bardzo modna i wygodna opcja wynajmu, jednak sprawdza się, jeżeli mamy do czynienia z solidną i znana firmą. Jeżeli korzystasz z nowej firmy, nigdy nie miałeś z nią nic do czynienia, warto podejść osobiście i wybrać samochód. Nawet, jeżeli korzystasz ze możliwości wynajmu przez Internet w znanej wypożyczalni samochodów w Warszawie, może zdarzyć się, że na miejscu zostanie zaproponowany zostanie Ci samochód inny, niż sobie wybrałeś – niestety zdarza się to często. Jeżeli bardzo Ci zależy na konkretnym modelu samochodu dostawczego, udaj się do wypożyczalni osobiście, albo zadzwoń.
  6. Dowiedz się, jakie są zasady zwrotu pojazdu. Większość wypożyczalni chce, aby Klienci oddawali np. zatankowany samochód. Jest to jak najbardziej racjonalne podejście. Należy jednak o tym pamiętać, gdyż w przypadku oddania samochodu z pustym bakiem, wypożyczalnia może naliczyć znacznie wyższa kwotę niż ta, która zapłacilibyśmy na stacji benzynowej.

Wypożyczalnie samochodów dostawczych w Warszawie nie wiąże się z dużymi problemami, a formalności ograniczone są do minimum. Warto jednak pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić umowę oraz samochód przed tym, jak wyjedziemy nim z wypożyczalni. Może zaoszczędzić nam to wiele kłopotów.