Niezapominajkowy Festyn: Kowbojski klimat w Domu Pomocy Społecznej w Elblągu
W minioną niedzielę, Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” zorganizował wyjątkowy festyn, który przyciągnął mieszkańców w każdym wieku. Wydarzenie podkreślało integrację międzypokoleniową i przeniosło uczestników w klimat farmerskiego świata, pełnego radości i wspólnej zabawy.
  1. Spotkanie integracyjne w stylu farmerskim.
  2. Kowbojski układ taneczny na otwarcie.
  3. Muzyczne występy i folkowe rytmy.
  4. Liczne zabawy i konkursy dla uczestników.

Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” po raz kolejny zorganizował Festyn „Niezapominajkowy”, który zgromadził setki uczestników, w tym przedszkolaków, uczniów, seniorów i opiekunów. Tegoroczna edycja odbyła się 28 maja i przeniosła wszystkich w świat farmerskich tradycji. Były snopki siana, słoneczniki, płoty i kucyki, a także mnóstwo słomkowych i skórzanych kapeluszy.

Na otwarcie festynu, drużyna pań opiekunek zaprezentowała wspaniały „kowbojski” układ taneczny, ubrana w niebieskie koszulki i dżinsy. To wprowadziło uczestników w radosny nastrój i zachęciło do dalszej zabawy.

Nasza drużyna, z Panią Dyrektor Anną na czele, wzięła udział w wydarzeniu w stylu country. Jak sami podkreślają, nie przyjechali się z nikim strzelać czy szukać zwady, ale chłonęli przygotowane atrakcje, które pachniały wiejskim jadłem i beztroską przygodą. Szczególnie podobały się występy muzyczne, które obejmowały folkowe i popowe szlagiery. Jednym z występujących zespołów były „Sasanki” z Suchacza.

W ogrodzie DPS-u przy ul. Toruńskiej panował gwar i ruch, jakby wybuchła gorączka złota. Stoły uginały się od jadła i napojów, a uczestnicy mogli brać udział w licznych zabawach i konkursach. Festyn przyciągnął kilkuset gości, w tym mieszkańców kilku domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy oraz elbląskiego hospicjum.

Na zakończenie, uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia przy stylizowanej maszynerii sprzed 100 lat, co było doskonałym zwieńczeniem tego pełnego wrażeń dnia. Uwiecznieni na tle farmerskich wozów obładowanych złotem, wszyscy wrócili do swoich domów z bagażem wspaniałych wspomnień.

Organizatorzy zasługują na wielkie brawa za przygotowanie tego niezapomnianego wydarzenia. Miejmy nadzieję, że podobne inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości, integrując lokalną społeczność i dostarczając jej wielu radosnych chwil.


Na podstawie: Powiat Elbląg