MOSiR Elbląg: Zacięta rywalizacja w Elbląskiej Lidze Amatorów Piłki Nożnej
Wiosenna odsłona piłkarskich zmagań amatorów na elbląskich boiskach rozpoczęła się pełną parą. Pasjonujące pojedynki i zacięta rywalizacja na Orliku przy Al. Piłsudskiego przyciągają coraz więcej fanów lokalnego futbolu.
  1. Rozgrywki Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD wznawiają się po zimowej przerwie.
  2. Metrotest i PBG Jankowiak prowadzą w tabeli z identyczną liczbą punktów.
  3. Michał Jaworski z PBG Jankowiak broni tytułu najlepszego strzelca ligi.
  4. Następne mecze zaplanowano na 15 kwietnia, w tym spotkanie M-Serwis Joga Bonito z Metrotest.

W tegorocznych rozgrywkach uczestniczy sześć zespołów, które walczą o mistrzostwo w 20 kolejkach. Właściwy przebieg meczów, trwających 2×15 minut, zapewnia licencjonowany arbiter piłkarski. Ciekawostką jest fakt, że finałowa ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas lokalnego wydarzenia sportowego - Elbląskiego Biegu Piekarczyka, zaplanowanego na 9 czerwca.

W tabeli strzelców prowadzi Michał Jaworski, który ma na swoim koncie 25 bramek. Zaraz za nim plasuje się Radosław Prusak z Metrotestu, który w ostatnim meczu zdobył 5 goli, co jest jego drugim takim osiągnięciem w tym sezonie. Prusak pokazał swoje umiejętności strzeleckie, wcześniej wykazując się podobną skutecznością przeciwko drużynie M-Serwis Joga Bonito.

W najbliższym czasie na lokalnych boiskach nie zabraknie emocji. Nadchodzące mecze to kolejna szansa dla drużyn na poprawienie swojej pozycji w tabeli oraz dla zawodników na zdobycie cennych bramek. Rywalizacja, choć przyjacielska, jest na wysokim poziomie, co tylko potęguje zainteresowanie mieszkańców piłkarskimi potyczkami na Orliku.

Sponsorowanie przez firmę HYDROBUD Technika Grzewcza i Sanitarna dodatkowo podkreśla lokalne zaangażowanie w rozwój sportu i rekreacji, co jest istotnym elementem budowania społeczności wokół zdrowego trybu życia i wspólnych pasji.

Na podstawie: MOSiR Elbląg