Policjanci z ruchu drogowego w Elblągu przygotowali dla najmłodszych konkurs pod nazwą - „Odblaskowa Choinka”. Wszystkie przedszkola, z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego, zapraszamy do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Pokaż nam jak być bezpiecznym!

Wszyscy wiemy, że odblaski poprawiają bezpieczeństwo, a nawet ratują życie. Używanie ich, szczególnie w okresie jesienno-zimowym jest bardzo ważne. Zachęcamy do noszenia ich nie tylko wówczas, kiedy wymagają tego przepisy - ale zawsze! Jesteśmy przekonani, że w propagowaniu tej idei pomoże konkurs dla przedszkolaków pn. „Odblaskowa choinka”.
                                                                                                                                                      
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w konkursie organizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, pn. „Odblaskowa Choinka”. Konkurs adresowany jest do grup przedszkolnych z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego wraz z opiekunami. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu ozdób choinkowych nawiązujących do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kolejnym etapem jest udekorowanie nimi choinki stojącej w przedszkolnej sali. Spośród zgłoszonych prac komisja konkursowa wybierze trzy „choinki”. Grupy, których prace zostaną wyróżnione otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Szczegóły przebiegu konkursu zawiera regulamin.

Nasz konkurs jest wstępem do profilaktyki z dziećmi i traktuje o tym - jak ważnym elementem jest noszenie odblasków. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu, najmłodsi będą mogli uświadomić sobie, że sami również są odpowiedzialni za bezpieczeństwo, a odblaski mogą uchronić ich przed wypadkiem.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
 

Pliki do pobrania

  • 198.93 KB