Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Pomimo trudnej aury nie było wypadków drogowych. Policjanci odnotowali jedynie 17 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego.

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 137 razy. Na ulicach wylegitymowali 413 osób. 10 z nich zostało przewiezionych do wytrzeźwienia. Nałożyli 24 mandaty karne, 64 razy pouczali i skierowali do sądu 2 wniosków o ukaranie.

Z kolei policjanci z ruchu drogowego odnotowali 17 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Zatrzymano 92 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 2 x 50+). Funkcjonariusze przebadali na obecność alkoholu 364 kierujących. Wśród nich była 1 nietrzeźwa osoba. Niechlubna rekordzistka to 50-letnia kierująca samochodem BMW. Kobieta została zatrzymana na ulicy Brzeskiej. Interweniowali świadkowie zdarzenia. Policjanci, którzy przebadali kobietę, stwierdzili u niej 3,5 promila alkoholu w organizmie. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg