W Szkole Podstawowej w Godkowie uczniowie przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Poprawności wykonywanych zadań pilnowali policjanci z Młynar, którzy uczestniczyli w egzaminie. Mundurowi rozmawiali także z uczniami na temat przepisów ruchu drogowego, między innymi o zasadach jazdy na hulajnodze elektrycznej i przepisów dotyczących pieszych.

2 czerwca 2022 r. na terenie szkoły w Godkowie, policjanci z Młynar uczestniczyli w egzaminie na kartę rowerową dla dzieci i młodzieży. Po zdaniu pierwszej części teoretycznej - test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i znajomości znaków drogowych, przyszedł czas na drugą część praktyczną - jazda rowerem po wyznaczonych trasach, które to odzwierciedlały skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Wśród 39 uczniów zdających na kartę rowerową, 24 osoby otrzymają ten dokument. 15 uczniów będzie jeszcze musiało przypomnieć sobie znajomość znaków drogowych. 

Głównym założeniem działań Policji w prowadzeniu egzaminów praktycznych na kartę rowerową jest propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży. Wydawanie karty rowerowej jest nierozerwalnie związane z odpowiednim szkoleniem i sprawdzeniem wiadomości oraz umiejętności uczniów ubiegających się o pierwsze w życiu „prawo jazdy”.

Karta rowerowa upoważnia dzieci i młodzież od 10 do 18 lat do jazdy rowerem po drogach publicznych. Obok odpowiedniego wyposażenia roweru (światła, odblaski, sprawne hamulce) jest niezbędnym warunkiem bezpiecznego poruszania się po drodze.

Wszystkim rowerzystom serdecznie gratulujemy uzyskania pierwszych uprawnień, życząc udanych wycieczek rowerowych i bezpiecznych podróży.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

  • zdjęcie ilustruje egzamin praktyczny na karte rowerową w SP Godkowo
    zdjęcie ilustruje egzamin praktyczny na karte rowerową w SP Godkowo