Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Bez wątpienia temat koronawirusa wywołuje spore emocje. Polski rząd podjął zdecydowane kroki znacznie wcześniej niż inne państwa w Europie i dzięki temu rozprzestrzenia się wirusa jest wolniejsze niż w innych państwach. Mimo to liczba zarażonych niedługo osiągnie barierę tysiąca przypadków.

Na dzień 25 marca liczba przypadków podawana przez oficjalne źródła wynosi 927, a 12 osób zmarło z powodu zachorowania na COVID-19. Z tego też powodu sporo mówi się o przeprowadzaniu większej ilości testów. Mówi się też o tym, że być może ruszą komercyjne testy na koronawirusa, można o tym przeczytać na stronie https://dworska.pl/lekarze-krakow/test-na-koronawirusa-covid-19

Po wprowadzeniu nowych regulacji, które weszły w życie od dnia 24 marca, narosło wiele pytań i niejasności. Warto je w tym miejscu wyjaśnić. Nowe regulacje mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zmniejszenie szans na zarażenie się koronawirusem. Dotyczą kwestii związanych z ograniczeniami w przemieszczaniu się oraz zabraniają zgromadzeń, co w szczególnej kwestii dotyczy spotkań w kościele na mszach świętych, które teraz mogą się odbywać jedynie w przypadku jeśli liczba uczestników wynosi maksymalnie 5 osób. Podkreśla się więc, aby uczestniczyć w wydarzeniach religijnych korzystając z telewizji, radia lub internetu.

W dalszym ciągu można bez przeszkód udać się do sklepu w celu wykonania niezbędnych zakupów, odebrać lekarstwa w aptece, odwiedzić lekarza, zaopiekować się bliskimi. Można również w ramach codziennych potrzeb udać się na jednorazowe wyjście typu bieg rekreacyjny lub spacer z psem. Należy jednak zachować odstęp od innych osób i nie można poruszać się w grupach większych niż dwie osoby. Nic nie zmieniło się też w kwestii dojazdu do pracy lub wolontariatu. Można dojeżdżać do pracy i pomagać osobom będącym w kwarantannie, robiąc im zakupy i opiekując się nimi. Podsumowując, swobodne przemieszczanie się ograniczone jest do kwestii związanych z celami zawodowymi, zdrowotnymi oraz bytowymi. Regulacje te mają obowiązywać do dnia 11 kwietnia włącznie.

Zwiększone zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem