Nadleśnictwo Młynary informuje, że zgłoszone wspólnie z Wydziałem Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu  drzewo pomnik przyrody „Gruba Kaśka” zakwalifikowało się do finału konkursu Drzewo Roku organizowanego przez Klub Gaja. Głosowanie rozpocznie się w czerwcu więcej informacji pod linkiem - http://klubgaja.pl/news/1171. 

Sosna Gruba Kaśka w Kraskowie (gmina Młynary, woj. warmińsko-mazurskie) – sosna pospolita, wiek ok. 300 lat, wys. ok. 40 m, obwód 426 cm, pomnik przyrody. Zgłoszona przez Nadleśnictwo Młynary oraz Starostwo Powiatowe w Elblągu Wydział Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu. 

Gruba Kaśka rośnie na terenie Nadleśnictwa Młynary i jest unikatowym okazem swojego gatunku. Ma 300 lat i góruje nad całym drzewostanem, w którym rośnie. Jest bardzo znana i lubiana przez mieszkańców i turystów. Corocznie odbywa się do niej bieg rekreacyjno-edukacyjny i marsz nordic walking, które gromadzą miłośników sportu i przyrody. Organizatorzy imprezy chcą w ten sposób zachęcić do aktywności fizycznej, a równocześnie pokazać piękno otaczającego nas środowiska. Sosna jest też główną atrakcją ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej Nadleśnictwa Młynary.

5 gruba kaska zdj 3