23 sierpnia odbyła się XI sesja Rady Powiatu w Elblągu. W części informacyjnej wicestarosta Ryszard Zając złożył sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w Elblągu za okres od 26 lipca 2019 r. do 23 sierpnia 2019 r.

Radni podjęli również 13 uchwał, zgodnie z wcześniej przyjętym porządkiem obrad.…

22 sierpnia br. około godziny 13:00 dyżurny stanowiska kierowania KM PSP w Elblągu otrzymał zgłoszenie o wycieku substancji chemicznej, do którego doszło na terenie Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Węgrowskiej w Elblągu. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego z JRG nr 1 w Elblągu.

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce

Ukazał się „Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce za 2018 rok". Autorami tego rankingu są m.in.: Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Ranking ten został sporządzony na V Europejski Kongres Samorządów.

Zestawienie przygotowano na podstawi…

Zawody Balonowe im. Bogusława Stankiewicza

Już dzisiaj w Pasłęku rozpoczną się kolejne Zawody Balonowe poświęcone pamięci Bogusława Stankiewicza. Zawody będą odbywały się w dniach 21-25 sierpnia 2019.

W środę w godz. 18-20 zaplanowano pierwsze loty treningowe. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek o godz. 6 rano (start z okolicy ul. 11 list…

Ruszyła realizacja projektu profilaktycznego w zakresie zapobiegania zaburzeniom depresyjnym dzieci i młodzieży

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu 1 sierpnia br. rozpoczęło rekrutację na bezpłatne warsztaty profilaktyczne w zakresie zaburzeń depresyjnych wśród dzieci…

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku samochodu osobowego z tramwajem, do którego doszło 19 sierpnia br. na ul. Browarnej w Elblągu.

Festyn w stylu COUNTRY w Podągach

24 sierpnia 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie wraz z mieszkańcami Podąg zapraszają wszystkich na festyn w stylu COUNTRY do Podąg. W tym roku spotkanie jest wyjątkowe, ponieważ zbiega się z rocznicą 25-lecia powstania kaplicy w Podągach. Mieszkańcy postanowili uczcić to wyd…