Filia nr 6 na ul. Słonecznej zaprasza w piątek, 24 stycznia, o godz. 17.00 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i rozmowę o książce „Miasto Śniących Książek” autorstwa Waltera Moersa. To książka, którą powinien przeczytać każdy miłośnik książek!

Czytaj dalej

Po zalaniu mieszkania ciężko samodzielnie uporać się z likwidacją szkód. Samo wycieranie podłóg i wietrzenie niewiele pomoże. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który dokładnie usunie wilgoć zgromadzoną w naszym mieszkaniu. Warto postawić na profesjonalne osuszanie ścian po zalaniu realizowane przez doświadczoną firmę. W tym procesie niezwykle istotna jest precyzja. Skuteczność podjętych działań to kluczowy aspekt dla komfortu i bezpieczeństwa domowników.

Samodzielne osuszanie ścian – czy jest to opłacalne?

W zdecydowanej większości przypadków – nie. Jesteśmy w stanie usunąć szkody po zalaniu do pewnego momentu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji. Wilgoć nagromadzona w naszym mieszkaniu zwiększa ryzyko usterki sieci elektrycznej, a także sprzyja rozwojowi grzybów oraz pleśni. Bez specjalistycznego sprzętu oraz doświadczenia nie poradzimy sobie z tym problemem.

Oczywiście są firmy, które oferują wynajem nowoczesnych osuszaczy. Wciąż potrzebujemy jednak wiedzy i doświadczenia w zakresie obsługi tego typu urządzeń. Naszym zdaniem, biorąc pod uwagę, że w grę wchodzi bezpieczeństwo domowników, warto zlecić osuszanie ścian po zalaniu doświadczonej firmie, która od lat zajmuje się usuwaniem szkód po zalaniu. W ten sposób uzyskamy gwarancję trwałych efektów.

Na czym dokładnie polega usuwanie szkód po zalaniu?

Pierwszym krokiem jest dokładna ocena wszystkich szkód, które pojawiły się na skutek zalania. Ekipa ustala również dokładną przyczynę tego problemu: Zawinił sąsiad? A może przestarzała instalacja, która obciąża spółdzielnię mieszkaniową? Przeprowadzane jest również precyzyjne badanie szczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej, aby wykluczyć obecność ewentualnych nieszczelności. Precyzyjna identyfikacja wszystkich mankamentów pozwala usunąć zagrożenia, które mogłyby przynieść negatywne konsekwencje w przyszłości.

Jaka jest najskuteczniejsza metoda osuszania ścian po zalaniu?

Następnie, specjaliści konsultują z klientem podjęcie optymalnych działań prowadzących do przywrócenia należytych warunków mieszkaniowych. Z pomocą nowoczesnych urządzeń odbywa się osuszanie ścian oraz podłóg. Specyfikacja nowoczesnego sprzętu umożliwia dotarcie do najbardziej problematycznych obszarów. Ma to kluczowe znacznie dla trwałości uzyskanych efektów.

Warto również rozważyć odgrzybianie oraz ozonowanie mieszkania. Zaleca to każda doświadczona firma, która od lat świadczy osuszanie domu. Nadmiar wilgoci w błyskawicznym tempie skutkuje rozwojem szkodliwych drobnoustrojów. Dlatego też, profilaktyczna dezynfekcja całego mieszkania jest tak istotnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo mieszkańców.

O czym warto pamiętać przy osuszaniu mieszkania?

Cały proces trwa od kilku dni do nawet kilku tygodni w przypadku poważnych strat. Warto wspomnieć, że renomowana firma sporządzi dokładną dokumentację, w której zostaną opisane zrealizowane pracę. Znajdzie się tutaj również diagnoza problemu. W ten sposób łatwiej walczyć o satysfakcjonujące odszkodowanie. To kolejny argument, który przemawia na korzyść profesjonalnych usług polegających na osuszaniu ścian po zalaniu mieszkania. Do uzyskania trwałych efektów niezbędna jest wiedza, doświadczenie oraz profesjonalny sprzęt.

17 stycznia 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Rolniczych POLAGRA 2020 w Poznaniu.

Targi rolnicze POLAGRA to jedno z największych, halowych wydarzeń targowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na targi wyjechała młodzież klas…

Już teraz wnioski o dofinansowanie do zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze oraz dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych możesz złożyć każdego dnia - bez wychodzenia z domu!


Wykorzystując darmowy System SOW (www.sow.pfron.org.pl) możesz złożyć elektroniczny wniosek również…

Data i godzina wydania: 21.01.2020 - godz. 12:31
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:6

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 2…

Filia nr 4 przy ul. Ogólnej zaprasza na styczniowe zajęcia z cyklu „Poranek malucha z … książką” przeznaczone dla dzieci wieku 2-3 lata wraz z rodzicami/opiekunami. W programie: głośne czytanie, gry i zabawy. Obowiązują zapisy!

Czytaj dalej

Filia nr 4 przy ul. Ogólnej zaprasza osoby dorosłe na noworoczne spotkanie w ramach cyklu Biblioteka - miejsce dla twórczego człowieka, które odbędzie się w piątek 24 stycznia, o godz. 12.00. Obowiązują zapisy.

Czytaj dalej

Filia nr 5 Kostka na osiedlu Zawada zaprasza na spotkania DKK w czasie ferii: 27.01, godz. 12.00 – DKK dla młodzieży i rozmowa o książce „Chłopak, który stracił głowę” Johna Corey'a Whaley'a, 29.01, godz. 14.00 – DKK dla dzieci i rozmowa o książce „Momo” Michaela Endego. Wstęp wolny.

Czytaj dalej

Filia nr 5 „Kostka” na osiedlu Zawada i Klub Planszówkowy Zawrót Głowy zapraszają w piątek, 31 stycznia, w godz. 16.00-20.00 na rozgrywki gier planszowych. Wstęp wolny.


Czytaj dalej

Mariusz Czubaj i Marcin Świetlicki w niecodziennym wydarzeniu. Nie będzie to koncert ani spotkanie autorskie, a może jednak trochę jedno i drugie. Na pewno popłyną dźwięki saksofonu, na pewno padnie (nie)wiele? słów – kto ich wie. Kiedy i gdzie? 5 lutego, o godz. 19.00 w Bibliotece Elbląskiej. Zapraszają: Biblioteka Elbląska i Stowarzyszenie Alternatywni. Cena biletu: 10 zł.

Czytaj dalej

Z informacji udostępnionej na stronie www.perspektywy.pl wynika, że Technikum nr 2, funkcjonujące w Zespole Szkół Technicznych i Ekonomicznych w Pasłęku, w którym uczniowie kształcą się w kierunkach: technik ekonomista, żywienia i usług gastronomicznych, agrobiznesu, przetwórstwa mleczarskiego, znaj…

17.01.2020 roku w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyło się wspólne posiedzenie Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone ocenie bieżącej sytuacji epizootycznej związanej z zagrożeniem ASF w powiecie elbląskim. Sp…

Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” zaprasza w czwartek, 9 stycznia, o godz. 11.00 dzieci 2-3-letnie wraz z opiekunami na spotkanie w Klubie Książkowych Ludków, które odbędzie się w oparciu o książkę autorstwa autorstwa Van Genechten Guido „Mała biała rybka ma wielu przyjaciół”. Wstęp wolny.

Czytaj dalej

Filia nr 5 na osiedlu Zawada zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do udziału w cyklu edukacyjno-plastycznym „Ja też potrafię…”. Grafik na styczeń. Wstęp wolny.

Czytaj dalej

Filia nr 5 „Kostka” na osiedlu Zawada i Klub Planszówkowy Zawrót Głowy zapraszają w piątek, 10 stycznia, w godz. 16.00-20.00 na rozgrywki gier planszowych

Czytaj dalej

Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej 1 zaprasza w piątek, 10 stycznia, o godz. 16.30 na pierwsze warsztaty literacko-plastyczne z cyklu „Sztuka dla każdego”, przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10. Wstęp wolny.

Czytaj dalej

Filia nr 7 „Cyberiada” zaprasza w piątek 10 stycznia 2020 roku o godz. 16.30 na wernisaż wystawy prac plastycznych Julii Kucharzyk.

Czytaj dalej

Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej zaprasza w środę, 15 stycznia, o godz. 16.30 na zajęcia z cyklu „Basia i Bulaj” przeznaczone dla dzieci w wieku 4-6 lat i ich opiekunów, które odbędą się na podstawie książki „Basia i narty”. Wstęp wolny.

Czytaj dalej

Filia nr 5 KOSTKA na osiedlu Zawada zaprasza w czwartek, 16 stycznia, o godz. 17.00 dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami na zajęcia z cyklu „Bajkowa wyspa”, które odbędą się w oparciu o książkę „Nie bój się, misiu” Steve'a Smallmana. Spotkaniu towarzyszyć będą gry i zabawy ćwiczące odwagę. Wstęp wolny.

Czytaj dalej

Filia nr 3 przy al. J. Piłsudskiego zaprasza w czwartek, 16 stycznia, o godz. 15.00 na pierwsze w nowym roku spotkanie w Bibliotecznej Strefie Seniora Remedium. Tematem spotkania będą noworoczne postanowienia. Czy warto je podejmować? Wstęp wolny.

Czytaj dalej

Biblioteka Literacka zaprasza we wtorek, 21 styczna, o godz. 18.00 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych i rozmowę o książce Georga Saundersa „Lincoln w Bardo”. Wstęp wolny.

Czytaj dalej