Wiersze Baczyńskiego na inauguracji XXVII Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni
W najbliższą niedzielę, Bażantarnia stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia kulturalnego. XXVII Letni Salon Muzyczny zainauguruje koncert poświęcony pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego, z okazji 80. rocznicy jego wybuchu.

Koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

W muszli koncertowej w Bażantarni, 7 lipca 2024 roku o godzinie 17:00, odbędzie się koncert, który zainauguruje XXVII Letni Salon Muzyczny. Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, wybitnego poety, który zginął w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego, przypomni publiczności Sławomir Zygmunt. To wydarzenie ma szczególne znaczenie, ponieważ odbywa się w roku 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, co nadaje mu wyjątkowy charakter.

Sławomir Zygmunt – artysta o wszechstronnych talentach

Sławomir Zygmunt to postać niezwykle wszechstronna. Jest nie tylko muzykiem, ale również dziennikarzem, pisarzem i kompozytorem. Ukończył Wydział Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i jest autorem dziesięciu płyt CD, w tym albumu "Z wiatrem/Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego". Jego dorobek obejmuje również audiobook z muzyczną bajką "Przygody żółtego bałwanka" oraz wiele artykułów, wywiadów i reportaży. Warto również wspomnieć, że Zygmunt komponuje muzykę do filmów dokumentalnych, takich jak "Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska Armii Krajowej".

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia

Organizatorem tegorocznego XXVII Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2024 jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Współpracują z nim liczni partnerzy, w tym Teatr im. Aleksandra Sewruka, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej oraz Fundacja Beaty i Marka Górskich "Dialog, Rozwój i Miłosierdzie". Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Miasta i Województwa Warmińsko-Mazurskiego, możliwe jest organizowanie takich wydarzeń kulturalnych, które wzbogacają życie lokalnej społeczności.

Zaproszenie na koncert i patronat medialny

Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy koncert, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 7 lipca 2024 roku o godzinie 17:00 w muszli koncertowej w Bażantarni. Wstęp na wydarzenie jest wolny, co stanowi dodatkową zachętę do uczestnictwa. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Truso TV oraz Bogaty Region.

Nie przegapcie tej okazji, aby na żywo usłyszeć wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w wyjątkowej interpretacji Sławomira Zygmunta. To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.


Na podst. Urząd Miejski w Elblągu