Ferie z MOSiR-em pełne atrakcji [zobacz film]
Zimowe szaleństwo za nami – aktywna przerwa od nauki dla najmłodszych mieszkańców Elbląga zakończona sukcesem!
  • Zimowy odpoczynek dla dzieci w Elblągu.
  • Bezpłatne zajęcia sportowe i rekreacyjne z MOSiR.
  • Atrakcje zarówno wewnątrz, jak i na świeżym powietrzu.
  • Wielkie zainteresowanie i liczba uczestników większa niż w poprzednim roku.
  • Muzyczne zakończenie ferii jako wisienka na torcie.

W ostatnich tygodniach, mury elbląskich obiektów sportowych i rekreacyjnych wypełniły się gwarem i radością, dając dzieciom i młodzieży możliwość aktywnego wypoczynku. Gdy szkoła zrobiła przerwę, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) wraz z lokalnymi klubami zaproponował szeroką paletę bezpłatnych czynności, umożliwiając młodym mieszkańcom nie tylko miłe spędzenie ferii zimowych, ale i podszkolenie sportowych umiejętności.

Od judo po piłkę nożną, od zumbowych ruchów po naukę pierwszej pomocy – nie było miejsca na nudę. Na lodowisku, w sali fitness oraz na basenie można było zobaczyć zmagania z nowymi dyscyplinami i nie tylko. Zimowe szaleństwo nie ograniczało się tylko do halowych aktywności – organizatorzy zadbali również o atrakcje pod gołym niebem, takie jak nauka o przyrodzie podczas spacerów z leśnikiem czy ekscytujące morsowanie.

„Zachęcenie w obecnych czasach młodych do ruchu nie jest takie proste” – mówi Marek Kucharczyk, dyrektor MOSiR, podkreślając jak ważne jest, aby dzieci miały alternatywę dla czasu spędzanego przed ekranami. Wyniki mówią same za siebie – ponad 5 000 osób wybrało aktywny wypoczynek w ramach organizowanych 113 imprez, co jest znacznym wzrostem w porównaniu do poprzedniego roku.

Podsumowując ferie, nie można nie wspomnieć o uroczystym finale na Lodowisku Helena, gdzie muzyka, gry i konkursy dopełniły atmosferę radości. To wydarzenie z pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników, którzy mogli nie tylko znakomicie bawić się na lodzie, ale również poczuć wspólnotę miasta. Mieszkańcy Elbląga, zarówno młodsi, jak i ci starsi, z niecierpliwością będą oczekiwać kolejnych inicjatyw, które z pewnością przyczynią się do integracji społeczności i promocji zdrowego trybu życia.


Na podst. Urząd Miejski Elbląg