Powiat Elbląski: Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 21
Zapowiada się wietrzny weekend! Mieszkańcy powiatu elbląskiego, przygotujcie się na nadchodzące porywy. Według najnowszych prognoz, może być naprawdę mocno!
  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje intensyfikację wiatru w regionie.
  • Oczekuje się, że prędkość wiatru osiągnie nawet do 80 km/h.
  • Specjaliści zalecają ostrożność, szczególnie w nocy i ranne godziny poniedziałku.
  • Wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska - 80%.

Mieszkańcy powiatu elbląskiego powinni zacisnąć okiennice i przygotować się na sztormowy początek tygodnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert dotyczący silnego wiatru, który będzie wiał z prędkością aż do 45 km/h, a jego porywy mogą osiągnąć nawet 80 km/h. Najgorsze warunki spodziewane są w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w poniedziałkowy poranek.

W obliczu maruderów wiatru, które niebawem zawitają do naszego regionu, warto wziąć pod uwagę kilka środków ostrożności. Lekkie przedmioty na zewnątrz mogą stać się niebezpiecznymi pociskami, a gałęzie drzew mogą stanowić poważne zagrożenie. Sprawdźmy, czy wszystko dookoła naszego domostwa jest odpowiednio zabezpieczone.

Niemniej, zawsze istnieje pewna doza niepewności, co do siły natury. Ostrzeżenie może zostać zaktualizowane o wyższy stopień zagrożenia, jeśli warunki atmosferyczne ulegną pogorszeniu. Warto na bieżąco śledzić komunikaty meteorologiczne i być gotowym na ewentualne zmiany. Pamiętajmy, że lepiej dmuchać na zimne!


Opierając się na: Powiat Elbląski