Techniki graficzne to jedna ze specjalizacji w naszej szkole. Realizujemy graficzne działania manualne i cyfrowe. Od lat nasi uczniowie odnoszą sukcesy zarówno w tradycyjnych technikach jak i tych współczesnych – projektowych, świadczące o wysokim poziomie kształcenia w tej dziedzinie, talencie uczniów i zaangażowaniu nauczycieli.

Dzisiaj Szkoła posiada pracownie do realizacji grafiki artystycznej w zakresie technik wypukłodrukowych (linoryt, drzeworyt), wklęsłodrukowych (techniki trawione: akwaforta, akwatinta) i płaskich (techniki litograficzne) oraz pełne zaplecze cyfrowe z najnowszym sprzętem komputerowym i oprogramowaniem Adobe.

Warsztat graficzny jest złożonym i wymagającym procesem pracy, realizowanym w pracowniach specjalizacyjnych Technik graficznych. Na efekt końcowy trzeba czasem poczekać, poczynić serię prób, dokonać wyboru, poznać warsztat i nabyć umiejętności jego wykorzystania. Prezentujemy efekty naszej pracy, dla nas szczególne i motywujące.

W ostatnim okresie nasi uczniowie odnieśli sukcesy na polu ogólnopolskim i międzynarodowym zdobywając nagrody, wyróżnienia jak i kwalifikacje do wystaw.

Na V Międzynarodowe Biennale na Małą Formę Graficzną „Między czernią a bielą…” wpłynęło 746 prac z 21 krajów. Jury przyznało 13 nagród, 16 wyróżnień i 85 kwalifikacji do wystawy.

Nasi uczniowie: Julian Mika i Nico Thiede otrzymali nagrody, a prace Aleksandry Dziąby, Agaty Deputat oraz Liwii Tempczyk zakwalifikowały się do wystawy. Uczniowie pracowali pod opieką artystyczną pani Katarzyny Swoińskiej.

Na XXIII Międzynarodowe BIENNALE GRAFIKI Dzieci i Młodzieży w Toruniu zgłoszono 4940 prac z 30 krajów. Do zestawu wystawowego zakwalifikowano 684 prace z 26 krajów, jury przyznało 80 nagród indywidualnych (z czego 28 z Polski!) i 3 nagrody dla instytucji za kolekcje prac.

Nagrody indywidulane z naszej szkoły zdobyli: Julian Mika, Zuzanna Gębka (pod kierunkiem pani Katarzyny Swoińskiej). Do wystawy zakwalifikowały się prace 10 naszych uczniów i uczennic wykonane w technikach tradycyjnych, warsztatowych i projektowych: Karoliny Kryjom, Róży Mikita, Natalii Peruckiej, Zuzanny Szymanowskej (nauczyciel prowadzący: Janusz Kozak) Kaliny Reuschel, Liwii Tempczyk (nauczyciel prowadzący: Katarzyna Swoińska) Dominiki Bokuniewicz, Karoliny Kryjom, Dominiki Szczepańskiej (nauczyciel prowadzący: Małgorzata Kusyk)

DO 7. Ogólnopolskiego Biennale GRAFIKI PROJEKTOWEJ dla szkół artystycznych w Dąbrowie Górniczej organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie zgłoszono 207 prac z 22 szkół plastycznych całej Polski. I nagrodę w kategorii ILUSTRACJA otrzymała Ida Popławska za cykl grafik wykonanych w kolażu cyfrowym do autorskiego tomiku wierszy. Kwalifikacje do wystawy otrzymała Maja Czebotar. Uczennice pracowały pod kierunkiem Romy Jaruszewskiej.

Składamy ogromne gratulacje uczniom i ich nauczycielom prowadzącym, życząc dalszych sukcesów!

LSP w GG

  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie IMG_0028.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie IMG_0977 1.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie MicrosoftTeams-image 10.png
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie bienale Toru.png
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie dyplomy.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie praca Idy 1.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie praca Julka 1.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie praca Zuzy Gbka 1.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie prace Idy 1.jpg
  •  
Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.powiat.elblag.pl/pl/strona-glowna-2/8588-sukcesy-graficzne-uczniow-liceum-sztuk-plastycznych#sigProId80c0618a71