Policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Tolkmicku. Wszystko w ramach działań "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ". Były ćwiczenia praktyczne niesienia I pomocy, czytanka "Na ratunek Poli" i związana z tym pogadanka dot. bezpieczeństwa nad wodą oraz to, co najbardziej ucieszyło dzieci - rejs policyjną łódzią w asyście ratowników morskich.

Spotkanie odbyło się w minioną środę (22.06.2022 r.) w porcie w Tolkmicku. W spotkaniu wzięło udział  21 uczniów klasy II szkoły podstawowej. Była to dobra okazja do poznania służby patrolu wodnego policji elbląskiej, a także przepłynięcia się policyjną łodzią patrolową w asyście ratowników morskich z Tolkmicka. Policjanci informowali najmłodszych o zasadach zachowywania się nad wodą, bezpiecznych zabawach oraz o tym, jak należy wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Dodatkowo policjanci przeczytali fragment opowiadania z książeczki „Na ratunek Poli”, a dokładnie opowiadanie na temat bezpieczeństwa nad wodą. Z kolei strażacy z Elbląga przeprowadzili z dziećmi kurs I pomocy z użyciem fantoma. 

W spotkaniu wziął udział Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko oraz zastępca komendanta - mł. insp. Tomasz Piaskowski. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg