Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

W poprzednim tygodniu w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu gościliśmy przedszkolaki z Przedszkola nr 3, 4, 14 i 23.

To efekt „Niebieskiego tygodnia” czyli spotkań policjantów z przedszkolakami. Jest to już VII edycja miejskiego projektu El – Przedszkolak. Łącznie zorganizowanych było 10 takich spotkań najmłodszych z policjantami.

Policjanci i strażnicy miejscy rozpoczynają spotkania profilaktyczne z przedszkolakami. Od dziś (4.10.) zaczął się tzw. „Niebieski tydzień” z projektu El – Przedszkolak, który jest realizowany w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”.

Policjanci edukują najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. W projekcie uczestniczą elbląskie przedszkola, służby mundurowe i ratownictwo. Czerwony, zielony, niebieski, biały i moro. Te kolory symbolizują cztery tygodnie spotkań ze strażakami, leśnikami, policjantami, strażnikami, ratownikami i żołnierzami. Ostatni tydzień tzw. kolorowy to już podsumowanie działań.

Na zdjęciu widoczna jest grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 4 w Elblągu. Dzieci mogły obejrzeć m.in. policyjny radiowóz ruchu drogowego. Policjantka przypominała im zasady przechodzenia przez jezdnię a także to jak powinny podróżować w samochodzie.

Projekt Bezpieczny El - Przedszkolak realizowany jest w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu