Policja Elbląg: Elbląg: Kradł… szczoteczki do zębów

1 min czytania

Pewien 33-latek z Elbląga został zatrzymany w jednej z samoobsługowych drogerii na terenie miasta, chwilę po tym jak do niej wszedł. Mężczyzna nie zdążył nic wynieść jednak pracownicy ochrony skojarzyli go z wcześniejszymi kradzieżami oraz zapisem z monitoringu.

Po 33-latka przyjechał policyjny patrol, który zatrzymał go w areszcie. Jak się okazało mężczyzna ma na koncie kilka kradzieży właśnie w tym sklepie. Jego łupem padały najczęściej szczoteczki do zębów. Sprawca wybierał zawsze modele elektryczne z uwagi na wyższą cenę. Łącznie podczas trzech wizyt ukradł ze sklepu 10 takich szczoteczek o łącznej wartości blisko 2000 złotych. Mężczyzna przyznał się do kradzieży oraz tego, że towar sprzedawał po niższej cenie. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczał na alkohol. Za kradzież zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komenda Miejska Policji w Elblągu, elblag.policja.gov.pl, elblag.policja.gov.pl/o01/aktualnosci/83231,Elblag-Kradl-szczoteczki-do-zebow.html

Autor: krystian