Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Medycyna estetyczna Pruszków – usuwanie zmarszczek

Dzięki nowoczesnym zabiegom w gabinetach medycyny estetycznej można skutecznie usunąć wszystkie rozdaje zmarszczek. Jakie zabiegi są wtedy stosowane?

Medycyna estetyczna jest działem medycyny, która zajmuje się wyglądem pacjentów. Dzięki niej można skutecznie usunąć różnego rodzaju niedoskonałości skóry, a także zapobiegać jej przedwczesnemu starzeniu.

Najczęściej medycyna estetyczna Pruszków oraz w innych miejscowościach koncentruje się na skutecznym usuwaniu zmarszczek. Z takich zabiegów skorzystać można między innymi w gabinecie medycyny estetycznej w klinice Progress Clinic.

Jakie metody usuwania zmarszczek używane są najczęściej?

Medycyna estetyczna Pruszków – botoks

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na zmarszczki, który oferuje medycyna estetyczna Grodzisk Mazowiecki oraz w innych miejscowościach, jest botoks.

Botoks to toksyna botulinowa, jad kiełbasiany, silna neurotoksyna, która jednak w niewielkich dawkach pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów medycznych. Znalazła zastosowanie również w medycynie estetycznej, przede wszystkim w likwidacji zmarszczek mimicznych, czyli związanych z ruchem mięśni.

Toksyna botulinowa powoduje zablokowanie impulsów nerwowych pomiędzy nerwem a mięśniem. Dochodzi wówczas do wygładzenia zmarszczki przez zablokowanie znajdującego się pod nią mięśnia.

Botoks polecany jest do likwidacji następujących zmarszczek:

  • zmarszczki poziome i pionowe na czole
  • zmarszczki wokół oczu, w tym „kurze łapki” i zmarszczki pod oczami
  • zmarszczki wokół ust, w tym „zmarszczki palacza”
  • zmarszczki przy nosie
  • zmarszczki na szyi

Także medycyna estetyczna wykorzystuje toksynę botulinową w leczeniu nadmiernej potliwości.

Efekty po wstrzyknięciu botoksu są widoczne w pełni po 10-14 dniach i utrzymują się przez 6-8 miesięcy. Potem zabieg można wykonać ponownie.

Medycyna estetyczna Pruszków – kwas hialuronowy

Drugim popularnym preparatem, który wykorzystuje medycyna estetyczna Milanówek jest kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w skórze związkiem, który odpowiada za jej nawilżenie oraz jędrność. Związek ten jest biozgodny i wykonane z nim zabiegi są bardzo bezpieczne i wszechstronne.

Kwas hialuronowy pozwala na usuwanie zmarszczek różnorodnego pochodzenia, głównie zmarszczek starczych. Wypełnia zmarszczkę od środka, a przy tym ujędrnia skórę i nawilża ją. Może być łączony także z botoksem dla lepszych rezultatów.

Oprócz likwidacji zmarszczek kwas hialuronowy używany jest również do modelowania owalu twarzy, do powiększania i modelowania ust, do powiększania piersi, do odmładzania skóry.

Rezultaty zabiegu widoczne są praktycznie od razu – utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Medycyna estetyczna Pruszków – inne zabiegi na zmarszczki

Dobre efekty w usuwaniu zmarszczek przynoszą także inne zabiegi, które pozwalają na zlikwidowanie zmarszczek różnego pochodzenia. Wśród zabiegów tych wyróżniamy między innymi:

  • peelingi medyczne, na przykład peelingi kwasowe
  • fotoodmładzanie – zabieg z użyciem lasera
  • wampirzy lifting – zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego
  • mezoterapia igłowa
  • zabiegi ultradźwiękowe

Zatem wtedy, gdy chcemy uzyskać skuteczne efekty w usuwaniu zmarszczek, medycyna estetyczna w Pruszkowie oraz w innych miejscowościach może zaoferować nam naprawdę bardzo dobre efekty w przystępnych cenach!