W dniach 8-9 września odbyły się w Aniołowie spotkania, w których udział wzięli włodarze Gminy Pasłęk i Zarządu Powiatu Elbląskiego oraz przedstawiciele władz, organizacji i sołectw z Gminy Milejewo i Elbląg. Podsumowano dotychczasowe działania na rzecz integracji europejskiej oraz wymiany doświadczeń i promocji Miasta i Gminy Pasłęk. Z inicjatywy Stowarzyszenia „Aniołowo” utworzono wspólnotę „Mocny Fundament”, której rekomendacji udzielił Starosta Elbląski. Partnerzy zdeklarowali gotowość na nowe wyzwania w kolejnych latach. Porozumienie zostaje zawarte na czas nieokreślony i jest dobrowolnym partnerstwem na rzecz budowania więzi społecznych oraz wymiany doświadczeń pomiędzy mieszkańcami wspólnej Europy. Strony zawieranego Porozumienia będą rozwijać kontakty międzynarodowe w oparciu o promocję walorów przyrodniczych, kulturowych i turystycznych swoich lokalnych ojczyzn.

W dniach 6.-12 lipca 2022 r. w Aniołowie przebywały delegacje z Francji, Litwy i Niemiec. Czterdziestoosobowa grupa gości zamieszkała w rodzinach we wsi i w najbliższej okolicy. W programie pobytu była integracja poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych, poznawanie wiodących działalności gospodarczych i atrakcji turystycznych Warmii i Mazur. Większość czasu przebywali na terenach Gminy Pasłęk, Elbląg i Milejewo. W przyszłym roku planowany jest udział członków Partnerstwa w wydarzeniach w Niemczech oraz ich wyjazd do Francji w ramach kontynuacji współpracy „Aniothelo”. Partnerzy z Litwy zostali zaproszeni do udziału w lipcowym XVIII Zlocie miłośników aniołów w 2023 r.

Tegoroczne działania były współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Gminy Pasłęk. Wsparcia udzielił Zarząd Powiatu w Elblągu.

Realizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Na rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo” wspierane przez organy sołectwa, mieszkańców, funkcjonujące organizacje, podmioty gospodarcze, instytucje oraz sprzymierzeńców, którym bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc.

Aniołowo, 18 września 2022 r.                                                                          

Halina Cieśla, koordynatorka

 

  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie 123.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie IMG_0063.png
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie IMG_5040.png
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie IMG_5149.png
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie IMG_5164.png
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie IMG_5204.png
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie IMG_5221.png
  •  
Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.powiat.elblag.pl/pl/strona-glowna-2/7651-aktywni-we-wspolnej-europie2#sigProId7a745f63b9