Elbląscy policjanci ustalają tożsamość pokazanego na zdjęciu mężczyzny. Jeżeli wiesz jak się nazywa lub gdzie mieszka zadzwoń lub napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ubiegając wszelkie komentarze spostrzegawczych internautów na temat trzymanego przez mężczyznę dowodu osobistego, odpowiadamy, że też go zauważyliśmy i wiemy, że tam są dane. Dowód jest jednak podrobiony a mężczyzna posłużył się nim w celu uwiarygodnienia na jednym z portali.

W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu prowadzone jest postępowanie dotyczące oszustw podczas sprzedaży na portalach ogłoszeniowych. Sprzedawana była głównie elektronika. Jak ustalili policjanci na dane z dowodu założone było konto natomiast problem był w tym, że kupujący po wpłaceniu pieniędzy nie otrzymywali towaru. Oszust działał w ten sposób od czerwca 2021 i oszukał kilkadziesiąt osób, które czekały na paczki z telefonami, tabletami czy hulajnogami elektrycznymi a te nigdy do nich przyszły...

Jeżeli kojarzysz tego mężczyznę zadzwoń pod nr 112 lub 47 734 16 70 informację można przekazać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu