Wczoraj policjanci z Elbląga odnotowali trzy przypadki potrąceń niechronionych uczestników ruchu drogowego. Słaba widoczność pieszych i nieostrożność kierowców to te czynniki, które wpływają bezpośrednio na zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność.

Największe obrażenia odniosła 69-letnia kobieta, która została potrącona przy Placu Wolności w Elblągu. 41-letni kierowca opla był trzeźwy. Kobieta doznała złamania żebra oraz łopatki. Trafiła do szpitala wojewódzkiego w Elblągu.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że winę za wypadek ponosi kierowca. To on nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Obydwaj uczestnicy byli trzeźwi. Sprawa jest wyjaśniana przez wydział ruchu drogowego elbląskiej policji.

Słaba widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego i nieostrożność kierowców to te czynniki, które wpływają bezpośrednio na zdarzenia. Ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów. Osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Warto więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta w starciu z samochodem, zawsze jest na straconej pozycji. Dzięki odblaskom jest widoczny, przez to bezpieczniejszy na drodze. Policjanci apelują o ostrożność.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu