W Ogólnopolskim Konkursie Graficznym pod hasłem „WOLNOŚĆ POD PRĄD” organizowanym przez Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu uczennica klasy III Maja Nlogjeja otrzymała wyróżnienie honorowe, a do wystawy pokonkursowej zostały zakwalifikowane prace uczniów klas III i IV: Olgierda Sumeradzkiego, Dominiki Kiedyk, Julii Majewskiej, Mai Czebotar i Katarzyny Kluczniak.

To już siódma edycja konkursu, na który nadesłano 183 prace z całego kraju. Organizatorzy oczekiwali prac odważnych i świeżych, w których można odnaleźć indywidualną interpretację WOLNOŚCI w kontekście wyrażania odmienności i niejednorodności na rozmaitych płaszczyznach. Wolności będącej w opozycji do ogólnie przyjętych zasad, ideologii, z buntowniczym podejściem do świata. Osoby manifestujące taką postawę, świadomie wystawiają się na pogardliwe spojrzenia, niewybredne komentarze, a w skrajnych przypadkach nawet napiętnowanie i społeczne wykluczenie. I na to chciała zwrócić uwagę nasza uczennica.

WOLNOŚĆ POD PRĄD / Wyniki konkursu | Centrum Kultury AGORA (ckagora.pl)

 

  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie MicrosoftTeams-image 7.png
  •  
Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.powiat.elblag.pl/pl/strona-glowna-2/6891-wyroznienie-honorowe-dla-uczennicy-lsp-w-ogolnopolskim-konkursie#sigProId76704ad96b