Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Zespół „Zdążyć przed Północą” powstał w 2014 roku jako formacja związana z nurtem twórczości poetyckiej i folkowej. W skład zespołu wchodzą profesjonalni artyści muzycy z województwa pomorskiego. Dorobek artystyczny grupy to album „Światło”, który ukazał się w październiku 2015 r., płyta „Słowa'', której oficjalna premiera miała miejsce w styczniu 2017 roku oraz wydana dzięki przyznanemu w 2019 r. stypendium artystycznemu Marszałka Województwa Pomorskiego, płyta pt. „W serca otchłani”. Wszystkie wydawnictwa były obszernie prezentowane na antenie Polskiego Radia.

W lipcu 2021 roku zespół wziął udział w I Ogólnopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej „Brylanty 44” Pamięci K. K. Baczyńskiego w Łukowie, gdzie zdobył Grand Prix za utwór „Wieczory”. Obecnie muzycy pracują nad czwartym albumem CD zatytułowanym „Jak Wiatr”, który niemalże w całości poświęcony będzie poetom „Pokolenia Kolumbów”. Będzie to muzyczny wkład zespołu w obchody Jubileuszu upamiętniającego 100-lecie urodzin K. K. Baczyńskiego.

Podczas koncertu zespół prezentuje spójny i jednolity program artystyczny. Świetne i mądre teksty traktujące o życiu, będące jego afirmacją, niosą ze sobą pozytywną energię i dzięki temu znakomicie wpisują się w muzykę „z krainy łagodności”. Repertuar i stylistyka artystycznego przekazu zespołu dotykają spraw uniwersalnych, dzięki czemu „Zdążyć przed Północą” trafia do szerokiego grona odbiorców.

„Zdążyć przed Północą” wystąpi w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku w piątek, 15 października o godz. 17:00. Wszystkich miłośników dobrej muzyki i poezji serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

 

info: M. Murdzia

 

  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie ZPP Koncert Gardeja.jpg
  • Kliknij aby powiększyć zdjęcie zdy przed pnoc M.jpg
  •  
Zobacz załączoną galerię online na:
https://www.powiat.elblag.pl/pl/strona-glowna-2/6812-tego-koncertu-nie-mozna-przegapic#sigProIdac99357a74