Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Elbląg

Od poniedziałku zaczął się „Niebieski tydzień” dla przedszkolaków. To już VII edycja miejskiego projektu El – Przedszkolak. Spotkania najmłodszych z policjantami potrwają do piątku 8 października.

Policjanci i strażnicy miejscy rozpoczynają spotkania profilaktyczne z przedszkolakami. Od dziś (4.10.) zaczął się tzw. „Niebieski tydzień” z projektu El – Przedszkolak, który jest realizowany w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”.

Policjanci i strażnicy miejscy edukują najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. Jest to jednocześnie przygotowanie do olimpiady Bezpieczny El – Przedszkolak. W projekcie uczestniczą elbląskie przedszkola, służby mundurowe i ratownictwo. Czerwony, zielony, niebieski, biały i moro. Te kolory symbolizują cztery tygodnie spotkań ze strażakami, leśnikami, policjantami, strażnikami, ratownikami i żołnierzami. Ostatni tydzień tzw. kolorowy to już podsumowanie działań i sama olimpiada.

Dziś na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Elblągu gościliśmy grupę przedszkolaków z Przedszkola nr 3 w Elblągu. Dzieci mogły obejrzeć m.in. policyjny radiowóz ruchu drogowego, ale także policjantka przypomniała im zasady przechodzenia przez jezdnię a także to jak powinny podróżować w samochodzie.

Projekt Bezpieczny El - Przedszkolak realizowany jest w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu