24 października reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku składająca się z 12 uczniów udała się do Ostródy, aby uczestniczyć w turnieju klas mundurowych „Sprawni jak policjanci”. W zawodach uczestniczyło 7 reprezentacji klas mundurowych z całego regionu.

Zawody polegały na rywalizacji drużynowej i składały się z trzech konkurencji sprawnościowych. Pierwsza konkurencja polegała na pokonaniu toru sprawnościowego (kapitan Adam Ochnik), druga to pierwsza pomoc przedmedyczna odbyła się na terenie szkoły (kapitan Dominika Rudek), a trzecia - strzelanie statyczne odbyła się na terenie strzelnicy klubu sportowego "Garda” (kapitan Julia Antczak).

Kadeci z ZSEiT walczyli bardzo dzielnie i w tak doborowym towarzystwie zajęli III miejsce. Zwyciężyli uczniowie z klasy policyjnej z Lidzbarka Warmińskiego.  

        

Kadeci z klas pierwszych i drugich ZSEiT już zapowiedzieli, że w następnym takim turnieju na pewno zajmą wyższe miejsce. Tradycyjna grochówka i wręczenie pucharów, dyplomów i upominków zwieńczyło zawody.

mjr Bolesław Czechowski