Metoda wynajmu długoterminowego, to nic innego jak wydzierżawienie samochodu na konkretny okres – najczęściej od jednego miesiąca, aż do pięciu lat. Dzięki takiej usłudze, kierowca nie musi się też martwić o wszelkie wydatki z tytułu eksploatacji pojazdu. Głównie z uwagi na to, że nie jest on formalnie właścicielem tego samochodu. W praktyce jednak, może użytkować go dowolnie, adekwatnie ze swoimi potrzebami.

W przypadku wynajmu długoterminowego, mamy do czynienia z czymś w rodzaju samochodu na abonament. Rozwiązanie to sprawa, że wszelkie działania i koszty dotyczące utrzymania pojazdów, przenoszone są na inny podmiot. Stawiając na taką usługę, można w pełni skupić się na własnej działalności gospodarczej. Takie sprawy jak serwisowanie auta i ubezpieczenie to kwestia, którą zajmuje się usługodawca. Nie ma żadnego znaczenia, czy interesuje nas samochód marki Mercedes, BMW, Audi czy też Alfa Romeo wynajem długoterminowy w Arval możliwy jest w każdym wypadku.

Wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych i firm - zalety

Powinniśmy szukać takich ofert i wariantów najmu auta, które odpowiednio zoptymalizują finanse naszej firmy. Decydując się na to rozwiązanie, opłacamy należność każdego miesiąca, będącą kosztami uzyskania przychodu. Nie musimy wtedy angażować w to żadnych dodatkowych funduszy.

Tego typu opłaty wyliczane są na bazie tego, jak długo trwa najem oraz jaki jest przewidywany przebieg pojazdu w okresie jednego miesiąca. Pomóc w obliczeniu wszelkich wydatków najmu może specjalny program dostępny w sieci. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać – wynajem długoterminowy kalkulator.

Jako, że otrzymujemy konkretny pojazd w formie jego dzierżawy, nie ponosimy żadnego ryzyka związanego z utratą jego wartości. Kiedy umowa dobiegnie końca, będziemy mogli zdecydować się na wykupienie samochodu i to na korzystnych warunkach.

Podczas obowiązywania umowy, usługodawca daje nam możliwość korzystania z setek punktów serwisowych, z którymi nawiązał współpracę. Najlepiej, kiedy są one rozsądnie ulokowane we wszystkich częściach kraju. W wypadku awarii i innych nieprzewidzianych sytuacji losowych, firma zapewnia nam dostęp do auta zastępczego. W związku z tym, możemy czuć się pewnie i bezpiecznie.

Szeroki wachlarz wyboru samochodów

Decydując się na wynajem długoterminowy, usługodawca pozwoli nam wybrać samochód jaki będzie nas interesował. Zatem czy będzie to Mercedes, Kia czy też Alfa Romeo abonament w przedstawionej postaci, nie będzie stanowił żadnego problemu. Oferowane floty pojazdów to najczęściej nie tylko kompaktowe i ekonomiczne auta, ale też większe samochody terenowe, jak i luksusowe i budzące respekt limuzyny. To jednak nie wszystko, często będziemy też mieli możliwość wynajęcia dostawczego samochodu.

Zyskamy także możliwość wykupu pojazdu, zgodnie z naszymi specjalnymi oczekiwaniami. Warto wcześniej sprawdzić, jakie modele dostępne są w ofercie danej firmy, po czym skontaktować się z przedstawicielem usługodawcy. Konsultant z pewnością przekaże nam wszelkie istotne informacje oraz zaprezentuje nam rozwiązania najbardziej korzystne, w naszej obecnej sytuacji.

W związku z powyższym, śmiało można stwierdzić, że wynajem długoterminowy samochodu świetnie optymalizuje wydatki naszej firmy. Zyskujemy zatem dostęp do floty aut bardzo wysokiej jakości i to bez wymogu ponoszenia wysokich kosztów. Jest to rozwiązanie, które z pewnością należy wziąć pod uwagę, kiedy nasza działalność i jej specyfika wymaga posiadania jednego lub wielu pojazdów dla codziennego funkcjonowania.