W dniu 8 marca w auli MOW w Kamionku Wielkim odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet przygotowana przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Wychowankowie opowiedzieli o etiologii tego święta związanego z równouprawnieniem i walką kobiet przeciwko dyskryminacji na przełomie wieków. Przypomniano, że pierwsze obchody tego pięknego święta związane były w 1910 roku z demonstracjami kobiet przeciwko I wojnie światowej, a w kolejnych dziesięcioleciach z ustaleniami ONZ dotyczącymi dekretów o równości płci. Wspomniano o ważnych osobistościach walczących na rzecz praw kobiet.

Podczas uroczystej akademii odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Szanuj moje prawa szanuj moją godność”. Wspomniano, że na rzecz praw kobiet działa międzynarodowa organizacja Amnesty International, gdyż mimo wielu regulacji prawnych istnieje na świecie wiele krajów, gdzie prawa kobiet i ludzi są dramatycznie łamane.

Radosław Żyłowski

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.